niedziela, 18 sierpnia 2013

Patchworkowy organizer

Nareszcie mogę się pochwalić !!!USZYŁAM... tak USZYŁAM 

organizer na łóżeczko... na konkurs Łucznika stąd karteczka na jednym ze zdjęć, ale to nie ważne. 
Ważne, że projekt i wykonanie był mój w 100%, od początku do końca. 

Początkowo organizer miał być kocykiem (tył organizera miał być przodem kocyka), ale podczas pracy stwierdziłam... "Po co nam enty kocyk?" i tak w głowie zrodził się nowy pomysł - organizer. 
Jako, że sporo zabawek czy książeczek leży sobie w sypialni gdzie popadnie, to taka rzecz będzie jak znalazł - w końcu będzie trochę porządku. A najukochańsze zabawki i książki córka będzie mieć pod ręką. 

Sama praca nad organizerem była dla mnie przyjemnością, ale też wielkim wyzwaniem, bo nigdy w życiu nic takiego nie uszyłam, a mój kontakt z maszyną (pożyczoną od mamy) ograniczał się do skracania spodni :P 

Dlatego też proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o wszelakie nierówności czy niedociągnięcia. Nie obyło się też bez przygód... maszyna kilka razy się psuła... to kabel... to pedał... to znowu kabel... jednak ja uparta postanowiłam, że pracę dokończę i tak między naprawami szyłam ręcznie, tak by się udało.
Organizer powstał z bawełnianych materiałów, upatrzonych w pasmanterii. Jedynie oczy sowy są wykonane na szydełku z bawełnianej włóczki. Rozmiar organizera to około 60 x 60cm. 

Chmurka, sowa i domek pełnią funkcję kieszonek, dlatego mają od środka doszyty materiał taki sam jak tło organizera. Motylek jest ozdobnym motywem, a kwiatuszek na domku, można umieszczać w dowolnym miejscu, bo jest przyczepiona do niego agrafka. Z tyłu organizera widać delikatne przeszycia w kształcie głównych motywów znajdujących się z przodu. Wszystko po to, by obie części luźno nie latały.

A OTO EFEKT 

W trakcie tworzenia...

A tutaj z "osprzętem" w kieszonkach.1 komentarz:

  1. Fantastyczny ;) strasznie lubię takie pomagające ślicznie wyglądające organizatory

    OdpowiedzUsuń